Agenda de lucru

MIERCURI, 02 OCTOMBRIE
09.00 – Audiente
MARTI, 01 OCTOMBRIE
11.00 – Deschiderea anului universitar la Universitatea din Pitesti
LUNI, 30 SEPTEMBRIE
09.00 – Deschiderea anului de instruire la Scoala de Instruire Interarme a Fortelor Terestre Mihai Viteazul

DUMINICA, 29 SEPTEMBRIE
15.00 – Ziua comunei Stalpeni
VINERI, 27 SEPTEMBRIE
10.00 – Sedinta Colegiului Prefectural
MIERCURI, 25 SEPTEMBRIE
09.00 – Audiente
LUNI, 23 SEPTEMBRIE
12.00 – Sedinta Comisiei de Fond Funciar

VINERI, 20 SEPTEMBRIE
16.00 – Aniversarea a 45 de ani de la constructia Transfagarasanului – Piscu Negru
MIERCURI, 18 SEPTEMBRIE
09.00 – Audiente
LUNI, 16 SEPTEMBRIE
09.00 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
10.00 – Actiune in cadrul Campaniei „10 pentru siguranta”

DUMINICA, 01 SEPTEMBRIE
14.30 – Ziua comunei Bughea de Jos
16.00 – Ziua comunei Stoenesti
SAMBATA, 31 AUGUST
18.00 – Ziua Limbii Romane – Filarmonica Pitesti
JOI, 29 AUGUST
17.00 – Ziua comunei Bogati

MIERCURI, 21 AUGUST
09.00 – Audiente
10.00 – Dezbatere a Ministerului Romanilor de Pretutindeni – Consiliul Judetean Arges
MARTI, 20 AUGUST
11.00 – Conferinta cu tema „Domeniul managementul calitatii si performantei” – Consiliul Judetean Arges
LUNI, 19 AUGUST
09.30 – Videoconferinta Ministerului Afacerilor Interne

DUMINICA, 18 AUGUST
14.00 – Ziua comunei Poienarii de Muscel
16.00 – Ziua comunei Berevoiesti
MIERCURI, 14 AUGUST
09.00 – Audiente

JOI, 08 AUGUST
10.00 – Mioveni Folclor – Editia I
MIERCURI, 07 AUGUST
09.00 – Audiente
LUNI, 05 AUGUST
10.00 – Sedinta comisiei pentru fond funciar

DUMINICA, 4 AUGUST
10.00 – Braul de la Boteni, festival folcloric
MIERCURI, 31 IULIE
09.00 – Audiente
18.00 – Deschiderea oficiala a Campionatului Mondial de Kaiac Canoe – Piata Vasile Milea
MARTI, 30 IULIE
09.00 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
LUNI, 29 IULIE
12.00 – Ziua Imnului National – Piata Muntenia din Pitesti

VINERI, 26 IULIE
09.30 – Sedinta Colegiului Prefectural
10.00 – Ceremonia de acordare grad maistru militar Scoala Militara Basarab I
MIERCURI, 24 IULIE
09.00 – Audiente

SAMBATA, 29 IUNIE
11.00 Ciuleandra in Ie – Stefanesti
VINERI, 28 IUNIE
10.00 Colegiul Prefectural
10.30 Zilele orasului Mioveni
JOI, 27 IUNIE
10.00 Intalnire cu  SVSU si viceprimarii din judet
MIERCURI, 26 IUNIE
09.00 Audiente
09.00 Aniversare Ziua Drapelului National- Piata Muntenia
10.00 Consultare publica Raul Targului-Argesel-Rausor-pensiunea Amada Leresti

VINERI, 21 iunie
09.00 Intalnire Asociatia Zonei Montane-MADR- Sala mare Consiliul Judetean Arges
MIERCURI, 19 iunie
09.00 Audiente
11.00 Proiectul SENSES- ADR SUD Muntenia -Sala Vlad Tepeș a Consiliului Județean Dâmbovița, Piața Tricolorului, nr. 1, parter, Târgoviște.
LUNI , 17 iunie
12.00 Festivalul Covrigilor cu ou- Ziua comunei Leresti

DUMINICA, 16 IUNIE
13.00 – Ziua Comunei Popesti
13.00 – Ziua Comunei Budeasa
14.00 – Ziua Comunei Cuca
18.00 – Ziua Comunei Leresti
JOI, 13 IUNIE
10.00 – Conferinta semnarea Protocolului de CCIA Arges si ANFPSD
13.00 – Dezbatere Institutul Pomicol Maracineni
MIERCURI, 12 IUNIE
09.00 – Audiente
11.00 – Seminar „Sanatatea financiara” – CCIA Arges in parteneriat cu BRD
MARTI, 11 IUNIE
14.00 – Inaugurare Spitalul Oncofort Pitesti

SAMBATA, 8 IUNIE
13.00 – Sarbatoarea Cireselor si Ziua Comunei Maracineni
VINERI, 7 IUNIE
10.30 – Ziua Studentilor Internationali – sediul Filarmonicii din Pitesti
JOI, 6 IUNIE
MIERCURI, 5 IUNIE
10.00 – 50 de ani de la infiintarea Facultatii de Mecanica si Tehnologie – Universitatea din Pitesti
LUNI, 3 IUNIE
09.00 – Conferinta Internationala NUCLEAR 2019, editia a 12-a
10.30 – Videoconferinta M.A.I.
12.00 – Sedinta Comisiei Judetene de Fond Funciar

DUMINICA, 2 IUNIE
14.00 – Ziua Comunei Valea Iasului
VINERI, 31 MAI
16.00 – Festivalul Cascavalului de Bradulet
JOI, 30 MAI
09.00 – Sedinta Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta

DUMINICA, 26 MAI
Alegerile pentru Parlamentul European si Referendumul National
MIERCURI, 22 MAI
09.00 – Audiente
MARTI, 21 MAI
11.30 – Ziua comunei Slobozia
LUNI, 20 MAI
08.30 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
12.00 – Sedinta ATOP

DUMINICA, 19 MAI
10.30 – Rapsodia Pastoreasca – Corbi
VINERI, 17 MAI
09.30 – Conferinta Internationala – Universitatea din Pitesti
15.30 – Zilele Asistentului Medical Argesean
MIERCURI, 15 MAI
09.00 – Audiente

DUMINICA, 12 MAI
11.00 – Sarbatoarea Narciselor – Negrasi
VINERI, 10 MAI
16.00 – Aniversarea a 50 de ani de la infiintarea Revistei Aripi, Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu – Teatrul Al. Davila
JOI, 09 MAI
10.00 – Ceremonie militara cu depuneri de coroane si jerbe de flori cu ocazia Zilei Independentei, a Zilei Victoriei Coalitiei Natiunilor Unite si a Zilei Europei – Monumentul Eroilor – str,. Crinului Pitesti
11.00 – Deschiderea celei de-a patra editii a Targului AGRO – Parcare Jupiter City
MIERCURI, 08 MAI
09.00 – Audiente
12.00 – Deschidere fabrica Kirchoff Automotive
MARTI, 07 MAI
12.00 – Deschidere proiect „Euractiv – EduVote in your village” – Bradu
LUNI, 06 MAI
10.00 – Colocviul National „Bratienii si Regalitatea” – Centrul de Cultura Bratianu
10.30 – Ceremonie militara cu depuneri de coroane cu ocazia Zilei Victoriei asupra fascismului – Cimitirul Eroilor Sovietici din Pitesti
15.00 – Reuniunea informala a atasatilor pe industrie – eveniment organizat cu ocazia preluarii de catre Romania a presedintiei Consiliului Uniunii Europene.

JOI, 02 MAI
18.00 – Spectacol inaugurare Sala Lumina „Spune, Argesule, spune!”

MIERCURI, 24 APRILIE
09.00 – Audiente
10.00 – Ziua Veteranilor de Razboi – Cimitirul Eroilor Pitesti
MARTI, 23 APRILIE
10.00 – Sedinta colegiului prefectural
11.00 – Ziua Veteranilor de razboi si Ziua Fortelor Terestre – Cercul Militar Pitesti
LUNI, 22 APRILIE
10.00 – Sedinta de fond funciar
16.00 – Olimpiada Nationala Corala – Filarmonica Pitesti

JOI, 18 APRILIE
MIERCURI, 17 APRILIE
09.00 – Audiente
MARTI, 16 APRILIE
09.00 – Campania „Informare acasa, siguranta in lume!” – Universitatea Constantin Brancoveanu
11.00 – Adunarea Generala a Asociatiei Nationale Cultul Eroilor – Cercul Militar
12.00 – Videoconferinta pe tema fondurilor externe nerambursabile
LUNI, 15 APRILIE
09.00 – Planul de mobilizare a economiei nationale de aparare la nivel judetean – Consiliul Judetean Arges
11.00 – Sedinta ATOP

VINERI, 12 APRILIE
MIERCURI, 10 APRILIE
09.00 – Audiente
MARTI, 09 APRILIE
11.00 – Conferinta „Zona montana a Romaniei”

JOI, 04 APRILIE
15.30 – Ziua Mondiala a Sanatatii – Hotel Victoria
MIERCURI, 03 APRILIE
09.00 – Audiente
MARTI, 02 APRILIE
10.00 – Videoconferinta alegeri europarlamentare
LUNI, 01 APRILIE

SAMBATA, 23 MARTIE
10.00 – Actiune de impadurire in comuna Budeasa
VINERI, 22 MARTIE
09.00 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
16.30 – Lansare documentar „Cine a facut Romania Mare?” – Mioveni
JOI, 21 MARTIE
MIERCURI, 20 MARTIE
09.00 – Audiente
10.00 – Consiliul Garnizoanei Pitesti – Cercul Militar Pitesti
MARTI, 19 MARTIE
12.00 – Lansare Revista Arges – Cercul Militar Pitesti

VINERI, 15 MARTIE
11.00 – Luna plantarii arborilor – Parcul Trivale
16.00 – Ziua Politiei – Stefanesti
JOI, 14 MARTIE
12.00 – Sedinta ATOP

JOI, 07 MARTIE
Conferinta de presa comuna cu Inspectoratul de Jandarmi Judetean Arges
MIERCURI, 06 MARTIE
09.00 – Audiente
MARTI, 05 MARTIE
11.00 – Vizita unei delegatii din Franta

JOI, 28 FEBRUARIE

JOI, 21 FEBRUARIE
10.00 – Sedinta de lucru cu primarii si reprezentantii OCPI Arges
11.00 – Sedinta Comisiei de dialog social
MIERCURI, 20 FEBRUARIE
09.00 – Audiente
MARTI, 19 FEBRUARIE
09.30 – Adunare Eparhiala – Manastirea Valeni – Salatrucu
LUNI, 18 FEBRUARIE
09.00 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice

SAMBATA, 16 FEBRUARIE
JOI, 14 FEBRUARIE
MIERCURI, 13 FEBRUARIE
09.00 – Audiente

MARTI, 05 FEBRUARIE

JOI, 31 IANUARIE
10.30 – Evaluarea activitatii Inspectoratului de Politie Judetean Arges pe anul 2018
MIERCURI, 30 IANUARIE
09.00 – Audiente
09.00 – Sedinta Comisiei judetene privind incluziunea sociala
MARTI, 29 IANUARIE
10.00 – Sedinta Comisiei de Fond Funciar
12.00 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
LUNI, 28 IANUARIE
12.00 – ATOP (Subprefect)

JOI, 24 IANUARIE
MIERCURI, 23 IANUARIE
09.00 – Audiente
10.00 – Ziua Unirii Principatelor Romane – Mioveni
10.00 – Raportul de evaluare anuala a activitatilor desfasurate de ANRSPS – Unitatea Teritoriala 360 Curtea de Arges
11.00 – Presa argeseana la Centenarul U.Z.P.R. – Biblioteca Judeteana
MARTI, 22 IANUARIE

JOI, 17 IANUARIE
13.30 – Videoconferinta cu Departamentul pentru Situatii de Urgenta

MIERCURI, 09 IANUARIE
09.00 – Audiente

SAMBATA, 22 DECEMBRIE
JOI, 20 DECEMBRIE
MIERCURI, 19 DECEMBRIE
09.00 – Audiente

JOI, 13 DECEMBRIE
09.00 – Sedinta Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
18.00 – Gala 10 pentru Arges – Restaurant Cornul Vanatorului
MIERCURI, 12 DECEMBRIE
09.00 – Audiente
13.00 – Expozitie „Viata prin ochi de copil” – DGASPC Arges

VINERI, 07 DECEMBRIE
JOI, 06 DECEMBRIE
MIERCURI, 05 DECEMBRIE
09.00 – Audiente

SAMBATA, 01 DECEMBRIE
Ziua Nationala a Romaniei sarbatorita la Pitesti (galerie foto aici, video aici)
Ziua Nationala a Romaniei sarbatorita la Mioveni (galerie foto aici)
Ziua Nationala a Romaniei sarbatorita la Campulung (galerie foto aici)
JOI, 29 NOIEMBRIE
13.00 – Ziua Colegiului Pedagogic Carol I – Campulung
MIERCURI, 28 NOIEMBRIE
09.00 – Audiente
11.00 – Lansare de carte „In lupta cu Regimentul Muscel NO 30” – Mausoleul Eroilor de la Mateiasi
MARTI, 27 NOIEMBRIE
11.00 – Simpozion „Elena Chirita” / Lansare de carte „Nici pe aici nu se trece” – Bogati

DUMINICA, 25 NOIEMBRIE
11.00 – Aprinderea Flacarii Centenarului la Aninoasa
VINERI, 23 NOIEMBRIE
JOI, 22 NOIEMBRIE
MIERCURI, 21 NOIEMBRIE
09.00 – Comisie Fond Funciar
10.00 – Audiente
12.00 – Aprinderea Flacarii Centenarului la Priboieni
MARTI, 20 NOIEMBRIE
19.00 – Meci de baschet BCMU Pitesti vs JBA USA – Sala Sporturilor Pitesti
LUNI, 19 NOIEMBRIE
11.00 – Sedinta Comisiei de Dialog Social
19.00 – Gala Asociatiei Oamenilor de Afaceri

MARTI, 13 NOIEMBRIE
13.00 – Vernisaj expozitie „Martirii Marii Uniri, destinele unei generatii de exceptie” – Biblioteca Judeteana Arges
LUNI, 12 NOIEMBRIE
12.00 – Sedinta ATOP (Subprefect)

SAMBATA, 10 NOIEMBRIE
10.00 – Aniversare 180 de ani de la infiintarea scolii din Bradulet
11.00 – Aprinderea Flacarii Centenarului – comuna Teiu
MIERCURI, 07 NOIEMBRIE
09.00 – Audiente
MARTI, 06 NOIEMBRIE
09.00 – Sedinta comisie program Lapte Corn in scoli

SAMBATA, 03 NOIEMBRIE
10.00 – Sedinta Centru Local pentru Combaterea Bolilor
JOI, 01 NOIEMBRIE
18.00 – Topul Firmelor din Arges – Complex Star Plaza Bascov
MARTI, 30 OCTOMBRIE
10.00 – Sedinta Comisiei Mixte de Rechizitii
12.00 – Sedinta ATOP (Subprefect)

DUMINICA, 27 OCTOMBRIE
13.00 – Ziua Comunei Schitu Golesti
VINERI, 26 OCTOMBRIE
14.30 – Centenarul Marii Uniri – Nucsoara
19.00 – Balul Ancheta – Ramada Pitesti
JOI, 25 OCTOMBRIE
16.30 – Focul lui Sumedru – Topoloveni
18.00 – Focul lui Sumedru – Vila Florica, Stefanesti
19.00 – Focul lui Sumedru – Mioveni
MIERCURI, 24 OCTOMBRIE
09.00 – Audiente
12.30 – Lansare program Eduxanima – Centrul Cultural Mioveni
MARTI, 23 OCTOMBRIE
13.00 – Ziua Armatei Romane (Asociatia Culturala Rovine) – Suseni
LUNI, 22 OCTOMBRIE
11.30 – Sedinta Comisiei de Fond Funciar

MIERCURI, 17 OCTOMBRIE
09.00 – Prezentare CO CEZ Distributie
09.00 – Audiente
MARTI, 16 OCTOMBRIE

DUMINICA, 14 OCTOMBRIE
12.00 – Ziua Comunei Micesti, aprinderea Flacarii Centenarului
14.30 – Ziua Comunei Balilesti, aprinderea Flacarii Centenarului
SAMBATA, 13 OCTOMBRIE

SAMBATA, DUMINICA 06-07 octombrie
VINERI, 05 octombrie
13.00 – Gala Educatiei Argesene – Inspectoratul Scolar Judetean Arges
JOI, 04 octombrie
11.00 – Videoconferinta organizare referendum
17.00 – Dezbatere cu privire la impactul serviciilor financiare la nivelul judetului Arges si al regiunii Sud-Muntenia – Hotel Ramada Pitesti
17.00 – Ziua Mondiala a Educatiei – Centrul Cultural Mioveni
MIERCURI, 03 octombrie
09.00 – Audiente
LUNI, 01 octombrie
11.00 – Ziua Internationala a Persoanelor Varstnice – Cercul Militar Pitesti
17.00 – Deschidere an universitar 2018-2019 – Universitatea Constantin Brancoveanu

DUMINICA, 30 septembrie
VINERI, 28 septembrie
10.00 – „Experimentul Pitesti – reeducare prin tortura” – Muzeul Judetean Arges
15.00 – Sarbatoarea Recoltei – Mioveni
JOI, 27 septembrie
12.00 – Sedinta ordinara ATOP (Subprefect)
MIERCURI, 26 septembrie
14.00 – Videoconferinta organizare referendum
MARTI, 25 septembrie
Conferinta Patrimoniul Cultural, Motor al Creativitatii, Inovarii si Dezvoltarii Socio-Economice pentru Viitorul Zonelor Montane – Vatra Dornei

SAMBATA, 22 sepembrie
13.00 – Deschiderea oficiala a Cupei Romaniei la Karate Wukf – Editia a IX-a – Sala Sporturilor din Pitesti
VINERI, 21 septembrie
11.00 – Inaugurare Academia Copiilor Inzestrati – Ramada Pitesti
JOI, 20 septembrie
11.00 – „Cercetarea Pomicola – o sansa pentru agricultura romaneasca” – sesiune de referate stiintifice la Institutul de Cercetare – Dezvoltare pentru Pomicultura Maracineni
18.00 – Ziua Petrolistului – Ramada Events
18.00 – Prezentare activitate economica Provident Financial – Ramada Pitesti, Sala Opal
MIERCURI, 19 septembrie
09.00 – Audiente
MARTI, 18 septembrie
10.00 – Vizita delegatiei Taizhou China la Primaria Maracineni
LUNI, 17 septembrie
09.30 – (Primaria Mioveni) Vizita delegatiei Taizhou China la Primariile Mioveni si Topoloveni

SAMBATA, 15 septembrie
11.00 – Videoconferinta
VINERI, 14 septembrie
14.00 – Work-shop „Tendinţe şi provocări în formarea resursei umane – soluţii de adaptare a ofertei educaţionale la cerinţele pieţei muncii” – Universitatea din Piteşti
JOI, 13 septembrie
11.00 – Simpozion Unirea un ideal, un crez, o vointa-Mausoleul Mateiasi
MARTI, 11 septembrie
12.00 – Comisie judeteana Fond Funciar
12.00 – Conferina de presa Univ. Pitesti sala senatului Let’S do it Romanian
Luni, 10 septembrie

Duminica, 09 septembrie
Sambata, 08 septembrie
16.00 – Ziua Comunei Lunca Corbului – Aprinderea Flacarii Centenarului
Vineri, 07 septembrie
Miercuri, 05 septembrie
09.00 – Audiente
18.00 – Lansare de carte „Poarta 3” de Nicolae Badiu (Mioveni)

Duminica, 02 septembrie
Joi, 30 august
13.00 – Videoconferinta
13.00 – Lansare de carte „Din istoria sportului argesean” – Sevastian Tudor (Muzeul Judetean Arges)
11.00 – Dezbatere publica Legea pensiilor (Sala mare a Consiliului Judetean Arges)
Miercuri, 29 august
09.00 – Audiente
17.00 – „Forta de munca in Arges si in Romania – amenintari si oportunitati” (Hotel Ramada Pitesti)
Luni, 27 august
14.00 – Sedinta Comitet Judetean pentru Situatii de Urgenta
12.00 – Sedinta ATOP

Vineri, 24 august
Joi, 23 august
09.00 – Intalnire cu o delegatie din cadrul Ministerului Mediului – pregatirea evenimentului din anul 2019  privind reuniunea directorilor pe chimicale la Pitesti

Duminică, 19 august
14.00 – 445 de ani de la prima atestare documentara a localitatii Poienarii de Muscel
12.00 – Festivalul Tradiții Argeșene și Aprinderea Flăcării Centenarului -Comuna Corbeni;
Sâmbătă, 18 august
09.30 – Reuniunea Fiilor si Cetatenilor Argesului si Muscelului sub egida ”Respect pentru Valorile Nationale”
Joi, 09 august
10.30 – Întâlnirea bilaterală administrația Municipiul Jinhua – China – orașul Mioveni;

Duminică, 05 august
Joi, 02 august
09.00 -Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice;
Miercuri, 01 august
 09.00 – Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență;
 09.30 – Audiente;
 10.30 – Ziua tanchiștilor.
Luni, 30 iulie
 – Lansare Volum de poezii Cristina Truță
Duminică, 29 iulie
Vineri, 27 iulie
13.00 – Ziua Comunei Șuici.
Joi, 26 iulie
09.30 – Ziua Arhivelor Militare – 98 ani de la infiintarea depozitului central de arhiva – Subprefect;
10.00 – Colegiu Prefectural;
12.00 – Ședință în sistem videoconferință;
Miercuri, 25 iulie
09.00 – Audiențe
Vineri, 20 iulie
13.00 -Zilele Gospodarului – Mioveni;
Joi, 19 iulie
10.00 –Întâlnire cu delegații din Estonia și Serbia; – Palatul administrativ Pitești.
Marți, 17 iulie
16.00 -Întâlnire de lucru „Aspecte ale administrației locale din Estonia, din Serbia și România. Reforma în administrație, avantaje și dezavantaje” – Mărăcineni;
Joi, 12 iulie
09.00 -Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice;
Miercuri, 11 iulie
09.00 – Audiențe;
12.00 – Ședință ordinară ATOP – subprefect;
Luni, 09 iulie
10.00 – Ședință Fond Funciar;
Duminică, 08 iulie
10.30 – Ședință în sistem videoconferință;
12.00 – Ziua comunei Mușătești;
Sâmbătă, 07 iulie
09.00 -Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență.;
Vineri, 06 iulie
15.30 – Ședință în sistem videoconferință cu tema „Atenționare meteo cod galben”;
Marți, 03 iulie
Duminica, 01 iulie
Sâmbătă, 30 iunie
10.00 – Videoconferință cod galben;
Vineri, 29 iunie
16.00 – Zilele orașului Mioveni;
18.30 – Campania MAI ”O viață cât un centenar”.
Joi, 28 iunie
15.00 – Ședința Centrului local de combatere a bolilor al județului Argeș ;
Miercuri, 27 iunie
09.00 – Audiențe;
14.00 – Ședință în sistem videoconferință cu tema: „Avertizare cod galben și cod portocaliu”.
Marți, 26 iunie
08.30 – Ziua Drapelului Național – ceremonie militară;
Luni, 25 iunie
10.00 – Ședință Fond Funciar;
Sâmbătă, 23 iunie
10.00 – Inaugurare Monumentul Eroilor – comuna Beleți Negrești;
Miercuri, 20 iunie
09.00 – Audiențe
Luni, 18 iunie
12.00 – Ședința ATOP -subprefect
Sâmbătă, 16 iunie
17.00 – Ziua comunei Suseni – 513 ani de atestare – aprinderea Flăcării Centenarului;
Joi, 14 iunie
11.00 – Vizita oficială în România a unei delegații a Grupului parlamentar de prietenie cu România din Adunarea Națională Franceză. Vizita va avea loc în orașul Mioveni și va cuprinde o întâlnire cu autoritățile din Județul Argeș
Luni, 11 iunie
10.30 – Ședință în sistem videoconferință privind activitatea serviciilor publice comunitare
Duminică, 10 iunie
12.30 – Zilele culturale ale comunei Țițești
Sâmbătă, 09 iunie
16.00 – Ziua comunei Mărăcineni – „Sărbătoare cireșelor” – aprinderea Flăcării Centenarului
Vineri, 08 iunie
Miercuri, 06 iunie
09.00 – audiențe;
Marți, 05 iunie
10.00 – videoconferință „Evitarea dezangajării fondurilor aferente Programului Operațional Regional 2014-2020” – organizator Ministerul Sănătății;
Luni, 04 iunie
11.00 – ședință în sistem videoconferință pt proiectul „Sistemul Informatic Integrat pentru Emiterea Actelor de Stare Civilă -SIIEASC” -participă președinții CJ;
Vineri, 01 iunie
10.00 – Conferință medicală – Sala de ședințe CJ Argeș;
10.00 – Manifestările organizate cu prilejul „Zilei Internaționale a Copilului” – Centrul Civic Mioveni;
Miercuri, 30 mai
09.00 – audiente;
11.00 – Ziua rezervistului militar 2018;
Marți, 29 mai
16.30 – Prezentare de carte*Expoziție de fotografie – Centrul cultural Mioveni;
Luni, 28 mai
Duminică, 27 mai
09.00 – Festivalul Național Rapsodia Păstorească – a 48-a ediție -comuna Corbi;
11.00 – Ziua comunei Cuca;
19.00 – Ziua comunei Lerești – Aprinderea Flăcării Centenarului;
Sâmbătă, 26 mai
Vineri, 25 mai
09.00 – Ședință Colegiul Prefectural;
Joi, 24 mai
09.30 – Inaugurare Nidec Global Appliance Romania – Ștefănești;
10.00 – ACAROM – dezbatere „Industria auto, motorul dezvoltării economiei. Factori de creștere a competitivității”;
Miercuri, 23 mai
09.30 – NUCLEAR 2018 – International Conference on Sustainable Development through Nuclear Research and Education;
Marți, 22 mai
Luni, 21 mai
11.30 – Ziua comunei Slobozia – a VI-a ediție;
Duminică, 20 mai
14.00 – Serbare câmpenească „Urcă oile la munte” – Poienarii de Muscel;
Vineri, 18 mai
09.30 – Conferința Internațională „European Union’s History, Culture and Citizenship” -ediția a XI-a;
Joi, 17 mai
12.00 – Comemorarea Zilei Eroilor – ceremonie militară și religioasă cu depunere de coroane;
17.00 – Festivalul Călușului Argeșean – comuna Stolnici.
Miercuri, 16 mai
10.00 – Colectiv de lucru Fond Funciar;
10.00 – Expo-conferința internațională „Black Sea Defense and Aerospace” -București
Marți, 15 mai
Luni, 14 mai
12.00 – Ședință A.T.O.P. – subprefect
Sâmbătă, 12 mai
Joi, 10 mai
10.30 – Ziua studenților internaționali – Teatrul ”Alexandru Davila” – Pitești
17.00 – Garden Party-Palatul Elisabeta
Miercuri, 09 mai
09.00 – Ziua Europei – ceremonie militară și religioasă. – Muzeul Golești;
10.00 – 80 de ani de la cercetarea sociologică a comunei Bogați – Bogați;
11.00 – Ziua Europei – Ceremonie militară de înălțare a drapelelor României și U.E. – Piața Vasile Milea, Pitești;
11.00 – Lansare de carte ”1918 – Contribuția argeșenilor și a muscelenilor la întregirea României” – Mioveni
Duminică, 06 mai
11.30 – Sărbătoarea Narciselor-Comuna Negrași.
Sâmbătă, 05 mai
Vineri, 04 mai
09.00 – Stagiu de pregătire a lotului național de informatica-Colegiul National Dinicu Golescu-Campulung;
11.00 – Campionatul Național Universitar de Baschet – Pitești;
17.00 – Aniversarea celor 20 de ani de la înființarea Clubului Rotary Ziua reconstrucției ecologice – M-ții Făgăraș, obârșia Văii Vâlsanului.
Miercuri, 02 mai
11.00 – Ședință extraordinară colegiul prefectural – Ceremonie învestire subprefect Adrian Dumitru Bughiu.
Sâmbătă, 28 aprilie
17.00 – Spectacol folcloric susținut de artiști locali și Taraful Centrului Cultural Mioveni – Mioveni
Vineri, 27 aprilie
10.00 – Ședință colegiu prefectural
Joi, 26 aprilie
09.30 – Ceremonie militară și religioasă cu prilejul sărbătoririi ”Zilei Veteranilor de Război”;
11.00 – Târgul de echipamente și utilaje agricole AGRO Pitești, Ediția a III-a, 2018.
Marți, 24 aprilie
12.00 Reuniune de lucru Automobile Dacia. Participă domnul Yves Caracatzanis și domnul Antoine Doucerain. – Mioveni
Luni, 23 aprilie
Expoziție tehnică, armament, echipamente și efecte militare
Vineri, 20 aprilie
08.30 – Întâlnire cu  doamna Viceprim-ministru, ministrul mediului Grațiela Gavrilescu;
10.00 – Simfonia lalelelor.
Joi, 19 aprilie
12.00 Ședință Fond Funciar
Miercuri, 18 aprilie
09.00 Audiențe;
13.00 Expoziție machete-Case memoriale din Romania.
Marți, 17 aprilie
09.00 Ședință de lucru;
10.00 Colectiv de lucru Fond Funciar.
Luni, 16 aprilie
09.00 Ședință de lucru
Joi, 12 aprilie
12.00 Ședința ATOP -subprefect
14.00 Delegație străină SC Sealynx International
Joi, 05 aprilie
10.00 Inaugurare societatea Sealynx Romani
Miercuri, 04 aprilie
09.00 – Audiențe;
Marți, 03 aprilie 
08.00 Comitet Județean Situații de Urgență;
10.00 Ziua Jandarmeriei Romane
Luni, 02 aprilie
09.00 – Comitet Județean Situații de Urgență;
10.00 – Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice;
10.00 – Comandamentul Județean de analiză a realizării programului anual de înființare a perdelelor forestiere de protecție.
Duminică, 01 aprilie
11.00 – Aprinderea Flăcării Centenarului Marii Uniri – Mioveni
Vineri, 30 martie
11.00 – Luna plantării arborilor – Pădurea Trivale;
12.00 – Conferință Centenarul Marii Uniri – Biblioteca Universității Pitești;
14.00 – Ceremonie decernare titlu doctor honoris causa.
Joi, 29 martie
10.00 – Comisie mixta de rechiziții;
11.00 – Adunarea Generală a Asoc. Basarab I – Cercul Militar;
12.00 – Ședință ATOP – subprefect;
12.00 – Ședință fond funciar;
12.00 – Expoziție de icoane ”Minunile Domnului” – Casa de Cultură Țițești.
Miercuri, 28 martie
09.00 – Audiențe;
11.00 – Ședința de lucru a Comitetului de bazin Argeș -Vedea -Târgoviște;
14.00 – Aprinderea Flăcării Centenarului – Primăria Bogați.
Marți, 27 martie
11.00 – Centenarul Unirii Basarabiei cu România – Simpozion Științific -Pitești;
12.00 – Aprinderea Flăcării Centenarului-Primăria Domnești
Luni, 26 martie
13.00 – Ziua Unirii Basarabiei cu Romania – Mioveni
Vineri, 23 martie
09.00 – Sedinta Colegiu Prefectural;
12.00 – Ziua Politiei Romane
Joi, 22 martie
10.00 – Colectiv de lucru fond funciar;
10.00 – Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență;
15.00 – Videoconferința conducerii MAI cu județele aflate sub incidența avertizării meteorologice de tip COD PORTOCALIU.
Miercuri, 21 martie
09.00 – Audiențe;
Vineri, 16 martie
19.00 – Gala AOA Arges 2018 – Hotel Ramada
Joi, 15 martie
09.00 – Romanian Save and Rescue Forum – Palatul Parlamentului
Miercuri, 14 martie
Monitorizare situații de urgență;
09.00 – Audiențe;
Marți, 13 martie
Monitorizare situații de urgență;
Videoconferința – DSP
Vineri, 09  martie
10.00 – Întâlnire APIA – Muzeul Județean;
Joi, 08 martie
14.00 – Eveniment dedicat Reginei Maria a României – Curtea de Argeș.
Miercuri, 07 martie
09.00 – Audiențe;
Marți, 06 martie
16.00 – Conferință ”Președinția României la Consiliul Uniunii Europene: așteptări, provocări, responsabilități” – susținută de Victor Negrescu – Ministru Delegat pentru Afaceri Europene.
Luni, 05 martie
16.30 – Vernisaj expoziție ”Arta goblenului”;
Sâmbătă, 03 martie
Joi, 01 martie
Miercuri, 28 februarie
Monitorizare situații de urgență;
09.00 – Audiențe;
13.00 – Ziua Protecției Civile din România
Marți, 27 februarie
Monitorizare situații de urgență;
Luni, 26 februarie
Monitorizare situații de urgență;
14.00 – Ședință în sistem video conferință ”Avertizare cod galben și portocaliu”;
15.00 – Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență.
Duminică, 25 februarie
09.00 – Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență – cod galben și portocaliu de ger
VINERI, 23 februarie
09.00 – Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice;
10.00 – Expoziție temporară Păsări de zăpadă – Muzeul Județean Argeș:
11.00 – Lansare de carte – Muzeul Județean Argeș;
11.00 – Ședință Comisia Județeană de Fond Funciar;
13.00 – Ședință Consiliul Local Curtea de Argeș- Aprobare buget 2018.
 JOI, 22 februarie
16.00 – Rotonda lingvisticii Româno-Japoneze
MIERCURI, 21 februarie
9.00 – Audiențe
MARȚI, 20 februarie
10.30 – Colectiv de lucru Comisie Județeană de Fond Funciar;
LUNI , 19 februarie
12.00 – Ședința ATOP -subprefect
VINERI, 16 februarie
11.00 – Dezbatere- Revitalizarea satului Argeșean în anul Centenarului –Biblioteca Județeană Dinicu Golescu;
12.00 – Ceremonia de aniversare a 50 de ani de la înființarea Centrului Militar Județean Argeș.
13.00 – Ședință Consiliul Județean Argeș – Aprobare buget 2018;
16.00 – Ședință Consiliul Local Câmpulung – Aprobare buget 2018.
 JOI, 15 februarie
10.00 – Colegiul prefectural – Evaluarea activității Instituției Prefectului -Județul Argeș pentru anul 2017;
14.00 – Ședință Consiliul Local Topoloveni – Aprobare buget 2018;
15.00 – Ședință Consiliul Local Pitești – Aprobare buget 2018;
18.00 – Ședință Consiliul Local Costești – Aprobare buget 2018.
 MIERCURI, 14 februarie
09.00 – Audiente
MARȚI,13 februarie
10.00 – Seminar -Revizuirea Strategiei Naționale pentru Dezvoltare Durabilă a României – C.J. Călărași
JOI, 08 februarie
09.00 – Ședință Consiliul Local Mioveni – Aprobare buget 2018
MIERCURI, 07 februarie
09.00 – Audiente
MARȚI, 06 februarie
15.00 – Lansare carte Ion Minulescu ”Laudațio și strofe pentru toată lumea”
LUNI , 05 februarie
15.00 – Ședință de lucru APIA, AFIR, Direcția Agricolă, Camera de comerț.
MIERCURI, 31 ianuarie
09.00 – Audiente
13.30 – Vernisaj Expoziție Triada Unirii-Biblioteca Județeană Argeș
MARȚI, 30 ianuarie
10.00 – Participare la evaluarea activității Inspectoratului pentru Situații de Urgență Argeș pentru anul 2017;
12.00 – Participare la evaluarea activității Inspectoratului de Jandarmi Județean Argeș pentru anul 2017;
13.30 – Ziua Internațională a Nonviolentei în Școală – Muzeul Județean Argeș.
VINERI, 26 ianuarie
13.00 – Participare la evaluarea activității Inspectoratului de Poliție Județean Argeș pentru anul 2017
JOI, 25 ianuarie
10.00 – Ședință Colegiul Prefectural;
13.00 – Dezbatere – Curtea de Apel Pitești – Efectele consumului de droguri asupra tinerilor
MIERCURI, 24 ianuarie
10.00 – Ziua Unirii – Ceremonie militară la monumentul lui Al. Ioan Cuza din Pitești;
MARȚI, 23 ianuarie
12.30 – Ședință Fond Funciar;
09:30 – Participare la ceremonia de plecare în teatrul de operații Afganistan a militarilor care încadrează Batalionul Protecția Forței „Vulturii Carpaților”;
15.00 – Participare la ceremonia de aprindere  a Flăcării Centenarului -Muzeul Golești;
VINERI, 19 ianuarie
09.00 – Ședință Comitet Consultativ pentru Probleme Persoane Vârstnice;
10.00 – Ședință Comisie secretari.
JOI, 18 ianuarie
09.00 – Videoconferință fenomene meteorologice periculoase.
10.00 – Ședință Centrul Local de Combatere a Bolii;
MIERCURI, 17 ianuarie
13.00 – Argeșeni Valori Naționale-Biblioteca Județeană;
MARȚI, 16 ianuarie
10.00 – Ședința Comisia Județeană Pentru Incluziune Socială;
12.00 – Participare ședință analiza I.S.U. Curtea de Argeș.
LUNI , 15 ianuarie
10.30 – Colectiv de lucru Comisie Județeană de Fond Funciar;
11.00 – 168 de ani de la nașterea lui Mihai Eminescu-Muzeul Județean;
12.00 – Ședința A.T.O.P. – subprefect;
13.00 – Triplu eveniment Muzeul Municipal Curtea de Argeș;
14.00 – Participare ședință analiză Detașament Jandarmi Câmpulung;
16.00 – Conferința ‘’Eminescu și noi’’-Biblioteca Județeana.
 SÂMBĂTĂ, 13 ianuarie
11.00 – Depunere jurământ militar –Școala de aplicație Mihai Viteazul
JOI, 11 ianuarie
11.00 – Ședință Comitetul Local de Dezvoltare a Parteneriatului Social  pentru Formarea Profesională -Sala ședințe Primăria Mioveni
MIERCURI, 10 ianuarie
9.00 – Audiente;
10.00 – Ședință Comisia județeană pentru probarea Programului pentru școli al României în perioada 2017 -2023;
MARȚI, 09 ianuarie
11.00 – Participare la întâlnire cu reprezentanți ai Ministrul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene;
12.00 – Videoconferință organizare website Instituțiile Prefectului.

 

Programul este orientativ și poate suferi modificări în funcție de evoluția evenimentelor